Sestry v akci

To je název dokumentu o Aničce a Elišce Výravových.  Dvou holkách, youtuberkách. Jsou to fakt holky, je jim 14 a 16 let. Jsou to také vegetariánky, které jezdí vlakem. A snaží se žít podle toho, co točí. Točí filmy o životním prostředí. A dělají to fakt dobře. Vždyť za své dokumenty obdržely Cenu Josefa Vavrouška. To je snad nejvyšší ocenění, které za své snahy v oblasti životního prostředí můžete obdržet. Jak se dozvěděly o nás a našem pozemku, netuším. Nicméně v pondělí 14.6. přijely / vlakem / a chtěly vědět, jaký byl příběh vzniku celého našeho vodního světa. A natáčely u nás jen o něco málo mladší šesťačky, které nám nápad na vodní okruh před pár lety vnukly. Chtěly vědět, jak to vzniklo, co na pozemku děláme.

Zajímaly je i názory našich děvčat. A aby těch filmařů nebylo málo, přijeli i tří studenti filmové školy, kteří zase točí studentskou práci – o holkách Výravových. Kam jste se v pondělí dopoledne na pozemku podívali, všude běžela nějaká kamera.  Naše holky to znervózňovalo, ne že ne. Naštěstí nervozita opadla poměrně brzy. Tak snad se všem u nás líbilo a holky ze šestky nelitují, že byly součástí této zajímavé akce. O uvedení filmu a jeho případných tuzemských i zahraničních cenách Vás budeme informovat. A hezké léto všem, hodně zdraví.     Vašek Nýč