Škola v přírodě

Den 1.

Přijeli jsme v 9 hodin do Velké Úpy v Krkonoších. Vybalili jsme si a naobědvali jsme se. Oběd byl vynikající a po něm nás čekal krátký odpočinek. Potom jsme se šli poohlédnout po okolí chaty Milety. Někteří si dokonce dávali (dobrovolně) rány elektrickým ohradníkem. 😀 Je tu krásný výhled na hory a jejich okolí, na které se díváme z vlastního křídla chaty. U chaty je i tůňka s pstruhy. Mají tu dokonce hřiště s pláckem na vybíjenou a další míčové hry. Těšíme se na první noc na chatě Miletě.

Žáci z 5.A

Den 2.

Krásně jsme se vyspali a k snídani byl švédský stůl. Dopoledne bylo vyučování, a to jenom dvě hodiny, při kterých byla matematická únikovka. K obědu jsme měli vynikající těstoviny a omáčkou. Po obědě byl polední klid a po něm jsme vyrazili směr Portášky, kde jsme lezli po průlezkách. Nakonec jsme šli do čapího hnízda. Cesta zpátky byla kratší a z kopce.

Žáci z 5.A

 

Den 3.

Po včerejšku byly děti přece jen unavenější a na ranním vstávání to bylo znát. Rozproudila je opět písničková rozcvička s Eliškou. Tentokrát za přítomnosti hřejivého sluníčka.

Dopolední program měla každá třída individuálně. Trochu učení, trochu sportování.

Po obědě byl naplánovaný výlet na Sněžku. Zdatnější vyšlápli až na vrchol pěšky, ti, kteří se na to necítili, šli do Pece pod Sněžkou a využili lanovku. Plán nám zkomplikoval vítr nahoře na Sněžce, který lanovkovou cestu ukončil na Růžohorkách.  Na vrchol se tedy část z nás nedostala, ale i tak stála výprava za to.

Večer jsme naše unavená těla nechali odpočívat u pohádky.

Den 4.

Všichni se těšili na Eliščinu písničkovou rozcvičku a po snídani zase zdolali část učení. Mimochodem rautové snídaně udělaly na děti dojem. Mohly si vybrat z pestré nabídky slaného i sladkého.

Odpoledne jsme se vydali po šipkách, které zanechali za sebou páťáci a cestou se bavili jejich úkoly. Dostali jsme se do Pece pod Sněžkou, kde mnozí vzali útokem místní minimarket. To je velmi oblíbené místo.

S bříškem potěšeným skvělou svíčkovou se po večeři téměř všichni znovu pustili do vybíjené a později pak kluci sportovci předvedli ukázku dovedností parkuru a fotbalu.

Zítra nás už čeká odjezd domů. Byl to hezký týden, zažili jsme spoustu zajímavého, nachodili spoustu kilometrů a užili si spoustu zábavy.