Smylů plný aneb smysluplný den sedmáků

Ve čtvrtek 19.5. jsme nezasedli do školních lavic jako v jiný školní den, ale vyrazili jsme na návštěvu do MŠ a ZŠ speciální Nona, kam jsme byli pozvaní. S dětmi i učiteli jsme se sešli již několikrát, takže jsme se těšili. Došli jsme k budově školy a přivítal nás Michal, který nás dovedl do třídy paní učitelky Křivdové. Tam jsme se na chvíli posadili a dozvěděli se, co si pro nás děti a paní učitelky připravily. Nejprve jsme si prošli školu a rozdali jsme dětem malé dárečky, které jsme ve škole vyrobili.

Následoval program na školní zahradě, který byl opravdu zajímavý. Za odborného vedení Haničky jsme si vyzkoušeli, jak je těžký pohyb na invalidním vozíku, s Ondrou jsme procházeli sítí se zavázanýma očima, po hmatu jsme hádali různé povrchy, tvary, zvířata, společně s Jirkou jsme stříhali nůžkami, které byly naprosto jiné než ty, co používáme my, s Dominikem jsme si oblékali ponožky, aniž bychom se museli ohnout, s Michalem jsme si opět vyzkoušeli chůzi „poslepu“, společně s Natálkou jsme zkoušeli polohování. Naprosto „pohodová“ byla psychorehabilitační místnost snoezelen, kde se o nás postarali Matěj s Kačenkou. Všechna stanoviště byla zajímavá a moc nás bavila. Čekalo nás také občerstvení, které pro nás děti připravily, na jejich výborných závinech si pochutnali vegetariáni i masožrouti. Společně s dětmi jsme si zahráli bocciu. Vítězné družstvo získalo sladkou odměnu.V úplném závěru jsme se vydali do Ameriky v divadelním představení, které „herce“ skutečně bavilo.

Od dětí jsme byli pasováni na kamarády Nony a každý jsme si odnesli dárek – loďku, kterou má tato škola ve svém logu. A s jakým pocitem jsme z této milé návštěvy odcházeli? Odpovědí je jednoduchá otázka, kterou položila paní učitelce cestou domů Terka: „Paní učitelko, taky jste si to tak užila jako my?“ Děkujeme za krásné dopoledne a těšíme se na další setkání!

žáci 7.A ZŠ Komenského