Soutěž novoměstských škol v poznávání rostlin a živočichů

Ve čtvrtek 30. září se v novoměstské knihovně sešli soutěžící ze tří novoměstských škol. Čekaly na ně  na stolech vystavené rostliny, stromy a modely živočichů, které den předtím připravili učitelé. Šlo celkem o 50 položek a podle mého názoru to úplně snadné nebylo. Zejména některé rostliny, které už měly nejlepší časy za sebou 🙂 a navíc nekvetly, nebylo úplně snadné poznat. Ale drtivá většina soutěžících se s tím popasovala se ctí. A hlavně – prý je to bavilo.

Šlo o setkání a přípravu na řádná kola této soutěže, která snad, včetně okresního, proběhnou na jaře. Takže výsledky nejsou úplně podstatné, nicméně – komu čest, tomu čest. Naprosto mimořádný výkon podala trojice dětí z 5.B Ríša a Pavlína Plašilovi společně s Terezou Krásnou. Poznali úplně vše!! Gratulujeme!!                         Vašek Nýč