Soutěž v poznávání živočichů a rostlin

Letošní jaro není nic moc, na tom se asi shodneme. Když k tomu přičteme ne úplně normální stav našeho života – hm, to si počasí opravdu vybralo ten správný čas. Nic nekvete, nic nelétá, nic nevylézá – a my jsme naplánovali soutěž v poznávání organizmů. A to soutěž bez obrázků, jen s vycpaninami, modely a s co největším množstvím živých exemplářů. Modely, které nám zaplatila MAS Pohoda venkova, jsou sice krásné, ale výrobně náročné, takže je ještě nemáme. To je škoda, spolu s ostatními novoměstskými školami, se kterými na projektu spolupracujeme, jsme se těšili, že to bude prostě pecka s velkým finále mezi školami. No, co se dá dělat, jsou horší věci…  Místo pecky je to jen takový nultý ročník, ale alespoň jsme prohloubili už tak dobrou spolupráci, protože vyvstala nutnost vystavené si navzájem půjčovat. Věříme, že i tak to nebylo úplně nezajímavé. Pokud se našlo alespoň několik takových, kteří si řekli: „Hm, tohle bych chtěl znát“, pak je to bezva. A dobrý základ pro vzájemné přírodovědné „půtky“ mezi školami v příštích letech.