Turisťák jsme zvládli s přehledem

Letošní turisticko-adaptační kurz žáků 6. ročníků, ze ZŠ Komenského, se nesl v duchu pohody, her a poznávání. Děti se naučily pracovat s buzolou, poznávat pamětihodnosti České republiky, zjistily jaký je rozdíl mezi topografickými a turistickými značkami a mnoho dalšího. Na jeden den k nám zavítali pracovníci novoměstského Mandlu a věnovali se dětem v poznání nejen sebe sama, ale i stmelování kolektivu. Tento program bude pokračovat po celý rok na naší škole. Dětem se také podařilo překonat nástrahy, které na ně čekaly v lanovém centru.

Mnozí dlouho hledali odvahu svézt se na koních, ale nakonec se to většině podařilo. Výlet na Masarykovu chatu a Šerlišský mlýn za krásného počasí, už byla jen odměna. Nechyběly samozřejmě ani sportovní aktivity. Závody v krytém plaveckém bazénku a turnaj mezi kamarády ve fotbale byly krásnou tečkou našeho týdenního pobytu na chatě Prim v Orlických horách.