TURISTICKÝ KURZ 6. ROČNÍKU

V pondělí 5. září 2022 jsme jeli na chatu Aničku do Orlických hor. Nejprve jme si rozdělili pokoje a těšili se na krásných pět dní.

A teď přichází ta zábava. Hned první den za námi přijela paní psycholožka Jiřina Borůvková, která pro nás měla připravené různé hry. Druhý den jsme šli do lanového parku, kde mnozí z nás museli překonat sami sebe a strach z výšek.

Ve středu byl naplánovaný výlet na chatu Šerlich a na rozhlednu Velká Deštná. Nejvíce jsme se báli zdolat dvacetimetrovou rozhlednu, ale nakonec jsme to všichni zvládli. Na vycházkách jsme sbírali razítka do Kačenčiny knížky. Do čtvrtka jsme nasbírali všech dvanáct razítek a odměnou nám byl vstup na minigolf. Nejlehčí byla čtvrtá jamka, zato nejobtížnější byla desátá. Ve čtvrtek odpoledne jsme šli do bazénu. Také bylo super povídání po večerech, hraní fotbalu a zavírání se na záchodech. V pátek jsme šli jen na kratší výlet, sbalili si věci a jeli domů.

Na kurzu se nám moc líbilo. Naučili jsme se tam pracovat s buzolou a seznámili se s turistickými značkami. Nejraději bychom jeli znovu.

Žáci 6.B