Turnaj v piškvorkách

Nastal den 29.1. a to znamenalo jen jedno, že je turnaj v piškvorkách. Jakmile jsme se ocitli v knihovně Nového Města nad Metují, kde se meziškolní turnaj měl odehrávat, ostatní dvě školy už trénovali na cvičných papírech. Za chvíli započal pravý zápas v piškvorkách. Některým to šlo více některým méně, ale o tom  to je.
Rozdíl mezi každým soupeřem byl v taktice, někdo především bránil, další hlavně útočil a ti nejlepší měli nevyslovitelně účinné taktiky. Zápas utekl jako voda a po pauze, kde jsme se mohli vyfotit u fotokoutku, jsme se dozvěděli výsledky. Výherci druhého stupně si přišli příští den pro ceny. Čekalo je tam nečekané překvapení. Mohli si poprosit o autogram a co víc, mohli si zahrát s mistrem ČR v piškvorkách Pavlem Laube, který je učil těm nejúčinnějším taktikám. A to je ta pravá výhra.
Lukáš Cichý