V družině se pořád něco děje…

Závěr roku byl v naší školní družině ve znamení akcí. V listopadu jsme šili dárečky z látek s vánočními motivy, kterými jsme pak nazdobili stromek na Husově náměstí. Vyrazili jsme s malými, vodními živly do Aquaparku v Rychnově nad Kněžnou. V bazénu se vyblbly jak děti, tak i vychovatelky :), všem vyhládlo a tak honem do místního bufetu, hranolky po dvouhodinovém dovádění chutnají obzvlášť famózně.

V prosinci jsme nachystali další ozdobičky a zajeli nazdobit stromky do vánočně upravené ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Nová expozice tučňáků byla pro všechny velká zábava, pozorovat opice při jejich dovádění nás na dlouho také potěšilo. Sice jsme nenašli naše oblíbené surikaty, ale o to větší pro nás byl zážitek v pavilonu žiraf, některým dětem se poštěstilo a mohly si žirafu pohladit, tam jsme pobyli asi nejdelší dobu, pak ještě projít nasvícená zákoutí a odjezd domů. Bylo nás tolik, že jsme jeli dvěma autobusy a to bylo, bohužel, i hodně dětí nemocných. Děti si napsaly Ježíškovi, co by rády našly pod družinovým stromečkem. Mnohá přání se jim naštěstí vyplnila. Besídky, kdy si děti navzájem nadělí dárečky mezi sebou a vychovatelkami se v každém oddělení vydařily. Zazpívali jsme si koledy a seznámili se s vánočními zvyky, které jednotlivé rodiny dodržují. Ještě jsme stihli tradičně navštívit výstavu betlémů v novoměstském muzeu, letos byly opět nové a „NOVOMĚSTSKÝ BETLÉM“ se rozrostl o další figurky a místa.

A nyní můžeme vykročit do dalšího roku, čeká nás spousta dobrodružství, výletů a akcí.