Vaření se Sussane

Vaříme a hlavně jíme rádi jenže ne zrovna zdravě! A tak se Sussan rozhodla, že nám něco dobrého pomůže přichystat. Sešli jsme se ve školní kuchyňce a dali se do práce. Nikdo z nás nevěděl, co budeme vařit, bylo to pro nás překvapení. Věděli jsme jen, že to bude něco zdravého z vegetariánské kuchyně. Sussa nás jednoduše rozdělila do pěti skupinek podle toho, jak jsme seděli u stolu. Každá skupina dostala hrnec, prkýnko, škrabky a další náčiní potřebné k vaření. Potom nám rozdělili potřebné ingredience a pustili jsme se do práce – škrabání, krájení, smažení, míchání, kořenění, dochucování…… Vařili jsme z rajčatového protlaku a zeleniny. Sussane nám říkala pokyny v angličtině, takže si z toho každý vyvodil něco trochu jiného. Naštěstí tam byla naše paní učitelka, která nám poradila. Když jsme dovařili, prostřeli jsme si krásně stůl a zasedli k hostině. Všechno jsme snědli. Dobře jsme se najedli a pustili se do výroby ozdob na Vánoční jarmark. Julči mamka nás učila vyrobit andělíčky z korálků. Pár se nám jich povedlo, ale bez její pomoci bychom to nezvládli. Moc jsme si to užili. Zjistili jsme, že co je zdravé, může být i dobré. I když anglicky moc neumíme hodně jsme se toho naučili a musíme říct, že angličtina může být i zábavná :-).

Julča Klučková a Anička Frimlová, žákyně 7.B