Velikonoční návštěva v muzeu

V úterý 9.4. jsme byli se třídou 3.B a 3.A v muzeu v Novém Městě nad Metují. Povídali jsme si o Velikonocích. Zjistili jsme spoustu věcí, třeba že pomlázka má hodně názvů- šlehačka, sekačka, binovačka, korbáč a třeba mrskačka. Měli tam na stole pečivo, které se peče na Velikonoce – beránek, mazanec (samozřejmě jsme dostali ochutnat). Koukli jsme se na kraslice a na různé velikonoční výrobky. Pak jsme hlasovali, která je nejhezčí. Bylo to super. Doporučuji.    Eliška Kulhánková   3.B

…Koukali jsme se na kraslice a hlasovali jsme ze tří kategorií o nejlepší kraslici. Slyšeli jsme o různých názvech pomlázek: šlehačka, sekačka, mrskačka. Pomlázky se dají uplést i ze smuteční vrby, která se dá srulovat a strčit do kapsy. Bylo to hezké, přijďte také. Felix Frič  3.B

…Bylo to tam moc krásné – slepičky, vajíčka, kuřátka, hodně krásných věcí. Paní průvodkyně povídala o koledě, o pomlázkách. Potom jsme šli za jedním pánem, co se ve velikonočních pomlázkách vyzná. Dokonce jsme i hádali, na co je proutěný košík. Přestavte si, že byl na drané peří. Strašně se mi to líbilo.  Anna Kaválková   3.B

… Prováděly nás tam dvě průvodkyně. Zaujala mě ochutnávka kynutých bochánků. Bylo to zajímavé, protože si s tím dali tolik práce, aby se nám to líbilo. Zajímalo mě úplně všechno. Na konec jsem šli k hlasovacím lístkům o nejhezčí kraslici. Zkuste to taky! Helen Hotváthová 3.B