VELKÝ ÚSPĚCH ŽÁKOVSKÉHO FLORBALU NA KOMENDĚ

I v nelehké covidové době se podařilo žákům prvního stupně na Základní škole Komenského (hrajícími pod jednoduchým, ale úderným názvem KOMENDA) porazit všechny soupeře v Královéhradeckém kraji a postoupit do národního finále.

V prvním kole turnaje, tedy v okresním kole konaném v Jaroměři, vyhráli naši chlapci všech 6 zápasů s celkovým skóre 42:10. Vítězové okresních kol následně změřili své síly v krajském finále, které se uskutečnilo ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem. I proti silným týmům z Hradce Králové a dalších měst, se podařilo klukům turnaj po statečném výkonu vyhrát. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášený náš David Ryšavý. Kromě něho se o vítězství postarali také Jan Mazáč, Matěj Škoda, Vojtěch Zeidler, Jakub Smola (všichni z 5.A) a z 5.B Václav Hvězda a Tadeáš Volín. Podařilo se rovněž vstřelit největší množství branek (32) a zároveň jich nejméně inkasovat (pouze 10).

Gratulujeme všem klukům a děkujeme za krásnou reprezentaci naší školy. Obdivuhodné je to, že nikdo z chlapců nehraje florbal závodně, ale všichni jsou zapojeni buď do Školní florbalové ligy (ŠFL) a nebo navštěvují florbalový kroužek pořádaný naší školou.

Těšíme se do národního finále, bude to pro kluky velká výzva a zkušenost.

A jaké jsou postřehy přímo chlapců?

#jedemenarepubliku #bylotosuper #bezvazkusenost #komendaole