Výlet do černčické přírodní zahrady

Ve středu 17.5. jsme jeli autobusem do Černčic, podívat se na jednu krásnou, přírodní zahradu. Moc se mi líbila. Když jsme pak šli dovnitř, vzali jsme si bačkory a pak nám Markéta povídala o ovcích. Potom jsme čistili a česali vlnu. Dokonce jsme si mohli vlnu i vyprat. Nejúžasnější bylo, že jsme si mohli z vlny něco vyrobit. Ale nejvíce se mi líbilo krmení jehňat. A dokonce jsme viděli i osla. Klára Pařízková

Nám se nejvíce líbilo krmení malých jehňat. Byl to příjemný pocit hladit si jejich hebkou srst. Markéta nám povídala, že ovčí srst v zimě izoluje před chladem a v létě před teplem. Proto se musí vlna stříhat na jaře a na podzim. A pak jsme se šli podívat na osla Arnošta, který je tak chytrý, že si dokonce umí otevřít branku. Bohužel bylo málo času, museli jsme na autobus.

Eda Podolský, Matyáš Votroubek, Pavel Hrachový