Zahraniční dobrovolnice v ZŠ Komenského

Hned na začátku školního roku jsme u nás přivítali ve škole dvě zahraniční studentky, které se rozhodly načerpat pedagogické zkušenosti v naší zemi. Obě mluví výborně anglicky přesto, že angličtina není jejich mateřštinou.  Zuzka k nám přicestovala z Německa a Inet z Litvy, což našim žákům umožní nejen intenzivní komunikaci v anglickém jazyce, ale také v němčině a ruštině. Obě se budou účastnit a pomáhat při výuce jak na prvním tak na druhém stupni, ale i v družině a zájmových kroužcích naší školy. Žáci mají možnost se s nimi setkat i mimo vyučování a tak příjemnou formou zdokonalit konverzaci v cizích jazycích.

V neděli se žákyně naší školy (Anička Švíková, Maruška Kalivodová, Julie Klučková a Jája Hudková)sešly s Inet a Zuzkou před školou, aby jim ukázaly krásné novoměstské náměstí i z perspektivy zámecké věže, zámeckou zahradu, zadomí, výhled z Rajské zahrady a malebnou cestu pekelským údolím až do Pekla. Příjemné setkání si osladily výbornou zmrzlinou na náměstí. Celý výlet se vydařil, až na nepříjemnou přeháňku, která je zastihla cestou z Pekla.

Věříme, že celoroční pobyt obou studentek bude přínosný pro naše žáky i obě studentky. Přejeme jim krásný pobyt plný zážitku, dobrých zkušeností a nových přátel.

Eva Pelikánová