Zájezd do Londýna

Čtyřicet žáků sedmých až devátých ročníků ze Základní školy Komenského z Nového Města nad Metují se ve dnech 5. – 9. května 2017 zúčastnilo poznávacího zájezdu do Londýna. Připravila jej pro ně paní učitelka anglického jazyka Michaela Novotná ve spolupráci s cestovní kanceláří Jany Hudkové. Hlavním cílem bylo nejen poznání nejznámějších londýnských památek, ale i návštěva Oxfordu a ateliérů Warner Bros. Studio Tour, kde vznikaly jednotlivé díly Harryho Pottera. Velkým zážitkem pro děti zajisté bylo i ubytování v rodinách, kdy měly možnost prověřit své znalosti angličtiny a poznaly život obyčejných Angličanů. Že to byla akce více než zdařilá, potvrzují postřehy a zážitky našich žáků:

„ První zastávka v Londýně byla u London Eye. Pak jsme šli okolo Big Ben. Byl nádherný. Další den jsme jeli do Oxfordu, podle mě to je nejhezčí město.“

„V Oxfordu jsme navštívili univerzitní jídelnu, kde se natáčel Harry Potter. Poté jsme se šli podívat do Hampton Court Palace a v jeho zahradách jsme si prošli bludiště.“

„Z celého zájezdu se mi nejvíc líbilo Warner Bros. Studio. Byl to pro mě úplně největší zážitek. Viděli jsme tam různé rekvizity, mohli jsme si projít pověstně známým nádražím, tajemným pralesem, okolo domu Harryho a mnoha dalšími místy z filmu.“

„ Měli jsme moc hodnou paní, která se jmenovala, Lily. Řekla nám, ať jí říkáme mami. Měla moc hezký a útulný dům. Při večeři jsme si povídali.“

„ Na parkovišti nás čekaly naše rodiny. Byli jsme nervózní, jestli budeme rozumět. My jsme dostali tu nejlepší paní. Cestou k ní domů jsme se seznámili a povídali si. Bylo to super. Domek z venku vypadal jak barabizna, ale když jsme vešli dovnitř, bylo to jak v pohádce. Náš pokoj byl nádherný a krásně to tam vonělo.“