Zimní a jarní aktivity školní družiny

V pátek 19.února jsme školní týden zakončili vesele. Děti i paní vychovatelky se převlékly do různých kostýmů a začal tradiční karneval. Nechyběl pochod masek, tanec, soutěže v obratnosti a zručnosti. Všichni jsme si to páteční odpoledne užili.

V únoru jsme i ochotně přijali pozvání Městského klubu, abychom přišli zahrát dvě pohádky a zimní tanec do kina. Přišlo plno rodičů, prarodičů i kamarádů. Děti měly trochu trému, ale vše dopadlo na výbornou. Velký potlesk byl pro děti zaslouženou odměnou. Nyní už promýšlíme, co si připravíme na červnové vystoupení na akademii naší školy.

V tomto období má naše ŠD vždy i několik sportovních akcí. Letos poprvé jsme v únoru pořádali turnaj mezi místními školami ve žlutém volejbale pro 1. a 2. ročník v tělocvičně ZŠ Malecí. Turnaj byl velice zdařilý a děti byly spokojeny, že si hezky zahrály. Na závěr každý dostal diplom, nějakou drobnou cenu a někteří pohár.

3. března vyjelo družstvo 12 žáků ze 3.-5. tříd na okresní turnaj ve vybíjené školních družin do Broumova. Sešlo se zde 8 týmů a hrálo se systémem každý s každým. Naši hráči porazili všech 7 soupeřů, stali se vítězi a domů si kromě sladkých odměn přivezli i putovní pohár a nový volejbalový míč.

Ještě nás čekají 2 turnaje. První je mezi třídami 1. st. naší školy a druhý mezi novoměstskými školními družinami pořádaný ZŠ Malecí.

Jaro tradičně přivítáme vynášením „Moreny“ za zpěvu a doprovodu hudebních nástrojů. V dubnu se s dětmi pojedeme vyřádit do hradeckého aquaparku. V brzké době začneme také trénovat na jarní atletický čtyřboj novoměstských školních družin.

Mgr. Soňa Novotná