Zprávy z Banátu 1

25. 5. 2019

V 18:00 jsme se sešli za školní družinou a začali nakládat věci do autobusu. Poté co jsme věci naložili, udělali jsme fotky se sponzory a v 19:40 jsme vyjeli směr Rumunsko. Celkem jsme zastavili 6x, v Brně, v Maďarsku na benzinově pumpě a potom na hranicích Rumunska. Další zastávkou byly lázně Baile Hercule, kde jsme se vykoupali. Poté jsme krátce zastavili u sochy Decebala a zastavili se ve vesnici Svatá Helena. Zde jsme si dali výbornou svačinu a rozešli se po vesnici splnit první úkoly letošního projektu. Poslední cesta dnešního dne byla do vesnice Gernik. Nejprve jsme vyložili zdravotnický materiál a věci na podporu zdejšího obyvatelstva, poté jsme se ubytovali my a šli na výbornou večeři. Večer nás čeká fandění proti Kanadě tak snad vyhrajeme.

Autoři: Šimon Babka, Ondřej Čtvrtečka, Vojtěch Stárek, Antonín Geťko, Lukáš Rousek