Zprávy z Banátu 4

28. 5. 2019

Dnes jsme výjimečně vstávali v 6:30, protože jsme měli v 8:00 jet na koňských povozech. Byly čtyři povozy s dvěma koňmi. Je to sranda a Soňa si myslela, že je to plánovaný únos, protože každý povoz jel jinudy. Cesta na Rovensko trvala tři hodiny. Potom jsme vystoupili z povozů a šli se ptát na projekt voda. Je zde málo lidí. Našli jsme jen tři, z toho jeden nemluvil česky. Když jsme přijeli do Gerníku, tak jsme šli sbírat letáky po bazaru. Až do večeře jsme měli volno, ale pršelo a byla bouřka. Při večeři jsme měli objednávat pečivo. K večeři jsme měli výbornou polévku a plněnou papriku masem s bramborami a okurkovým salátem, jako dezert byla ořechová buchta. Po večeři jsme šli do hospody na diskotéku, ale někteří tam s námi nešli. Nakonec jsme šli do hospody uzavřít si účty. A pak jsme si šli vyčistit zuby, vysprchovat se a spát.

Autoři: Nikola Uždilová, Veronika Stříbrná, Johana Vaněčková, Eliška Likavcová