Zprávy z Banátu – č.2

Dneska ráno jsme vstávali dříve, abychom stihli jarmark, který se zde pravidelně koná. Po snídani jsme se šli sbalit na výlet, na Petrovy mlýnky. Zhruba v 10:30 jsme vyšli směrem na mlýnky. Trochu jsme se zapomněli a přešli jsme odbočku k mlýnkům a tak jsme se museli kousek vracet. Po příchodu k mlýnkům jsme rozdělali oheň a ohřáli jsme si špekáčky. Po obedě jsme si zde dali pauzu, kterou nám nsrušili turisté na čtyřkolkách, kteří zde devastují přírodu.

Po návratu jsme se osprchovali a čekal nás další úkol. Pracovali jsme ve skupinkách, ve kterých jsme zjišťovali od místních, jaké změny zde jsou za posledních 10 let.
Následovala večeře. Měli jsme výbornou nudlovou polévku a ještě lepší řízky s bramborovou kaší. K dezertu jsme měli buchtu s meruňkami, která byla také výtečná.
Po večeři jsme se ještě zvládli podívat do místního muzea, které spravuje ředitel základní školy v Gerníku Josef Bouda. Měli jsme šanci se tu seznámit s předměty, které již běžně v Čechách už nepoužíváme nebo se podívat na módu, která před 100 lety byla. Skupinka číslo 2 – Petr, Ondra a Patrik spolu s vedoucím.