Zprávy z Banátu – č.3

PONDĚLÍ 29.5.2017

V 7:30 jsme se vykulili z postelí a šli chystat snídani, při které nám byl řečen plán na dnešní den. „V 9:30 před domem a jedeme na Svatou Helenu“. Cestou do této další české vesnice jsme se nezapomněli stavit u vodopádů. Poté jsme znovu vyjeli na cestu, ale zanedlouho jsme zase vystupovali, a to abychom se pokochali krásným výhledem na Dunaj.
Když už jsme konečně dorazili do Svaté Heleny, čekala nás malá svačinka. Dále jsme se rozdělili do skupinek a šli po vesnici zjišťovat od místních obyvatel, co se tady změnilo během deseti let. Dostalo se nám zajímavých odpovědí a u jednoho pána jsme si dokonce i prohlédli kůzlátka. Potom nás čekala další svačina od paní Marie Boudové. Následně jsme se rozloučili a vyjeli směr Gernik. Jakmile jsme dorazili, čekala nás příprava bazaru ve škole. Vykládali jsme všechny darované věci a šli se podívat na oslíky jménem „Ó“ a „Malé Ó“. Doma už nás čekala vynikající večeře a večer se těšíme na místní diskotéku.
Skupina číslo 3 ve složení Gabča, Natálka, Eliška a Angelika.