Zprávy z Banátu – č.5

V 7:30 hodin nás Honza přišel vzbudit. Dále jsme došli k pekaři pro pečivo. Potom jsme uvařili čaj do várnice. V 8:00 hodin jsme šli vzbudit ty, co ještě spali. V 8:15 jsme šli na snídani. Po snídani jsme sbalili věci a uklidili budovy. V 10:00 hodin jsme se šli rozloučit do školy, kde jsme dětem rozdali připravené balíčky. Naložili jsme věci do autobusu a vydali se směr Eibenthal. Cestou jsme si udělali přestávku na jídlo a po několika hodinách jsme dorazili do další české vesnice – Eibenthálu. Na menší louce jsme si postavili stany a vybalili pár věcí. Ještě před večeří jsme se vydali do vesnice plnit letošní úkol (zjišťovat příběhy na letošní téma). Na večeři jsme byli v místní jídelně, kde jsme měli výbornou nudlovou polévku a guláš s noky na způsob knedlíků. Po večeři nám pan učitel českého jazyka ukázal místní školu.  Skupina č. 5 ve složení: Šimon, Sam, Aleš, Vláďa, Standa a vedoucí Honza