ZŠ Komenského v královéhradeckém divadle Drak

Stáli jsme před divadlem a čekali, až všichni vyjdou a my  budeme  moci jít dovnitř.  Byla s námi i Ineta a Susanne – dobrovolnice, které bydlí v naší škole. Odevzdali jsme kabáty a měli chvilku, abychom  se mohli nasvačit. Potom jsme vešli do sálu a čekali, co se bude dít. Hráli životopis George Meliése s názvem „Poslední trik George Meliése“ – byla to pantomima plná triků a magie. Chvilku jsme nevěděli, co si o tom myslet, ale pak se to rozjelo a stálo to za to! V krátkosti vám popíšu, co se v příběhu vlastně stalo.

George byl starý pán, o kterého se starala pečovatelka. Pokaždé,  když  na chvíli  odešla, on začal psát svůj příběh, něco jako deník. Zdálo se, že ho ta ošetřovatelka chce nachytat, protože vždycky, když psal, vtrhla do místnosti a podezřívavě na něj koukala. Pokaždé mu to vyšlo, i když na něj jednou vytáhla nůž. Protože už byl starý, přišla si pro něho smrt nebo spíš smrťák, aby ho odvedl, ale George byl mocný čaroděj a odvést se nenechal. Další den přišlo víc kostlivců, aby si s ním poradili, ale nepovedlo se jim to, George život bavil, i když už byl starý. Povedlo se to až ošetřovatelce, ze které se nakonec vyklubala smrtka.

Že ho sprovodí ze světa ošetřovatelka, to jsem opravdu nečekala!

Julča Klučková, 7.B