Čarodějnice

Ani v době pandemie a různých omezení jsme nezapomněli na poslední dubnový den, kdy se slaví čarodějnice. Už jen proto, že současní malý školáci z prvních, druhých a třetích takových akcí mnoho nezažili, jsme si tento svátek nechtěli nechat ujít a rozhodli se dětem zpestřit jeden školní den.

Rodiče pomohli většině dětí připravit kostýmy, a tak se to v pátek ve škole hemžilo čaroději, černokněžníky, kouzelnicemi a čarodějkami. Paní učitelky pro děti připravily kouzelné čtení, čarodějné počítání a různé zajímavé úkoly.

V tělocvičně čekaly na děti zábavné disciplíny. Hod briketou do komína vyžadoval přesnou trefu, odvážlivci mohli překonávat smrduté bahno, chytání pavouků zvládl dobře ten, kdo měl trpělivost. Počtáři soutěžili, kdo shodí netopýří kuželky s nejvyššími čísly a nikdo neodolal  skoku do bažiny. Zákeřná disciplína byla hod ropuchou na cíl. Ropuchy si odskakovaly všude možně, jen ne do cíle. Samozřejmě nechyběl slalom na koštěti a ještě spousta dalších.

Myslím, že si to všichni moc užili. Prvňáčci si všechno zaznamenávali do čarodějnického průkazu a úspěšní absolventi byli pasováni na čaroděje a čarodějnice. Druháci si ještě zkusili vyrobit sopku. Za snahu a zdolávání disciplín byl každý odměněn malou pozorností. A doufám, že jim na tento den zůstane milá vzpomínka.