Olympiády a vědomostní soutěže

Ve vědomostních soutěžích se nám mimořádně daří!

Olympiády a další vědomostní soutěže jsou běžnou součástí školního roku na mnoha školách. Našim dětem se však tento rok mimořádně daří. Ve většině soutěží a olympiád jsme postoupili z okresních do krajských kol a uvidíme, co bude dál.

A kdo nás reprezentoval?
Skvělého výsledku v Olympiádě z německého jazyka dosáhla žákyně Michelle Hofmannová(9.A), která naprosto suverénně obsadila 1.místo v okresním kole společném pro Náchodsko a město Hradec Králové. Soutěž se konala na Prvním soukromém jazykovém gymnáziu v Hradci Králové, odkud se čekala velká konkurence. Ani ta však Michelle nezaskočila, svým výkonem předčila všechny účastníky a postupuje do krajského kola.

V okresním kole Dějepisné olympiády nám udělali radost dokonce dva žáci, oba postupují do krajského kola –Tereza Šímová(9.B) a Tomáš Hudcovic(9.A). O týden později proběhlo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Zde opět zabodoval krásným 4.místem Tomáš Hudcovic(9.A).
Velkých úspěchů v oblasti matematiky a řešení logických úloh dosahuje Tereza Šímová(9.B), která postupuje do krajského kola Matematické olympiády z 1.místa v okresním kole!
Krásného úspěchu dosáhli naši žáci také v řešení internetové logické hry Brloh. Tým ve složení Tereza Šímová(9.B), Julie Bartoňová(9.B), Hana Šímová(7.A) obsadil v rámci kraje krásné 2.místo a v rámci republiky 18.místo z celkového počtu 395 zúčastněných týmů. Velmi dobře v této soutěži také reprezentoval školu další tým dívek ve složení Dominika Mervartová(7.A), Lucie Schejbalová(7.A) a Adéla Čápová(7.A).

A to není všem dnům konec! Před námi jsou okresní kola zeměpisné, biologické, fyzikální a chemické olympiády, soutěž v poznávání přírodnin a i tam máme svá želízka v ohni! Všem našim dětem gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

Učitelé ZŠ Komenského